Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 22.07.2019, 22:21

ДНЗ №5 "Джерельце”

Меню сайту
Категорії розділу
Конспекти занять [7]
Адаптовані програми [2]
Група №11 [0]
Друзі сайту
Управління освіти і науки Славутицької міської ради Київської області
Славутицький міський методичний центр
ДНЗ "ЦРД"
ДНЗ №4 "Марите"
ДНЗ №1 "Калинка"
ДНЗ №6 "Крунк"
ДНЗ №8 "Теремок"
Хмаринка тегів
Адаптовані програми Абетка медичної сестри День здоров'я спортивне свято Випускне свято у ДНЗ Педагогічна рада Ділова гра семінар відкрите заняття батьківські збори свято у ДНЗ атестація Свято Букварика свято тиждень безпеки розвиток Олімпійський тиждень заняття

Каталог статей

Головна » Статті » Конспекти занять

Міні музей "Різьбяр"

Конспект заняття з пізнавального

циклу для дітей старшої групи «Міні музей "Різьбяр"»

 

 

Програмовий зміст:

Розширювати знання дітей пов’язанні з культурою, ремеслами, побутом українців у минулому часі; ознайомити із яскравими зразками національного народно-прикладного мистецтва; формувати уявлення дітей про музей;

• Розвивати вміння помічати красу в усьому, що виготовили вмілі руки майстрів;

• Виховувати повагу до людей творчої праці; виховувати естетичний смак;

 

Обладнання і матеріали:

• експонати міні-музею: тарілки, ложки, ополонки, діжки, сільнички,чарки, цукорниця,горщики ,горнятка, кухоль, товкачи, ложка для меду.

 

Попередня робота з дітьми:

Бесіда «Що таке музей»;

 

Підготовка вихователя до заняття:

• Опрацювання літератури:

  1. Дитина: Освітня програма для дітей від двох до семи років/ наук. кер. проекту В.О.Огнев'юк; авт..кол.: Г.В.Беленька, О.Л.Богініч, Н.І.Богданець-Білоскаленко[та ін.];наук.ред.: Г.В.Беленька, М.А.Машовець; Мін.осв. і науки України, Київ. ун-т ім..Б.Грінченка. – К.:Київ,ун-т ім.. Б.Грінченка, 2016.-304с
  2. В.Л.Сухар. Планування роботи за сферами життєдіяльності. Весна.Х.: Ранок. – 2010. – с.208.

3. В.Л.Сухар. Планування роботи за сферами життєдіяльності. Зима.Х.: Ранок. – 2011. – с.208.

• Написання конспекту

 

Хід заняття

 

Вихователь: Діти, подивіться, які гарні речі перед вами. Роздивіться їх будь ласка, уважно і розкажіть про це.

Діти виконують завдання.

Вихователь: чи подобаються ці предмети вам? Чому?

Відповіді дітей.

Вихователь: Так, вірно. А ще вони – оригінальні та самобутні. Це значить, що кожний виріб у своєму роді унікальний, таких більше немає, бо народний майстер зумів утілити в ньому всю свою вмілість, старанність і фантазію. Певно, ви вже здогадалися, що все це – витвори українських майстрів-умільців, зроблені за народними традиціями. І усі ці речі, діти, не просто красиві предмети вжитку. Їх ми називаємо творами мистецтва, декоративно-ужиткового мистецтва. А щоб творами мистецтва могли милуватися всі люди для цього створюють музеї. Музей, це культурно-освітній заклад, призначений для вивчення, збереження творів мистецтва. Людина в будь який час може прийти в музей, щоб помилуватися творами мистецтва.

Вихователь: У нас в групі також є невеличкий музей, міні - музей посуду. Наш міні – музей називається «Різьбяр». В нашому музеї ми зібрали посуд, який зроблений із дерева., тобто в нашому музеї ви побачите тільки дерев’яний посуд. Посуд який знаходиться у нас в музеї ми називаємо експонатами. Експонат це предмет, який знаходиться у музеї, яким ми не користуємося, а тільки його розглядаємо , милуємося , восхищаємся їм.

Я вам зараз пропоную розглянути експонати, які знаходяться в нашому міні – музеї.

Діти розглядають посуді розповідають про свої враження вихователю.

Вихователь: Нагадайте мені, як називається наш міні – музей?

Відповідь дітей.

Вихователь: Так, вірно. А чи знаєте ви хто такий різьбяр? Різьбяр – це людина, яка займалась різьбленням по дереву. Природний матеріал – дерево – з давніх –давен був людям у добрій нагоді. З нього будували оселі, виготовляли меблі, споруджували мости та човни. Дерево мало надзвичайно цінні властивості – міцність, довговічність та красу.

А ось майстер-різьбяр не будував дерев’яних домів та храмів, не створював меблі та інших речей першої необхідності. Але з-під його руки , діти виходили вироби, які приносили людям радість, змушували милуватися їх своєю красою та витонченістю. Ось на честь таких майстрів, ми і назвали наш міні – музей «Різьбяр».

В нашому музеї представлені різні горщики та горнятка, кухоль та чарки, ложки та ополонок, товкачи, ложка для меду, сільнички та цукорниця та багато інших предметів. Кожний експонат приваблює своєю формою, красою, витонченістю, тому що народні майстри, які виготовили цей посуд працювали творчо, з бажанням і натхненням, бо дуже любили свою справу; старалися зробити кожну річ дуже гарною.

Вихователь: Як ви думаєте, чи просто було народним умільцям так майстерно оволодіти своєю справою? Які якості знадобилися їм для цього?

Відповідь дітей.

Вихователь: Як ми маємо ставитися до цих виробів? А до праці тих, хто їх зробив?

Відповідь дітей.

Вихователь: Так вірно до виробів народного мистецтва слід ставитися дбайливо, а до праці майстрів, що їх виготовили – з пошаною. І щоб ніколи не забувати народних умільців, та їх вироби нам в цьому допоможуть музеї.

 

 

 

 

Категорія: Конспекти занять | Додав: ДНЗ-5 (27.11.2018) | Автор: Титенко Наталя Олександрівна
Переглядів: 87 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Форма входу
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ДНЗ №5 "Джерельце" м.Славутича © 2019
Конструктор сайтів - uCoz