Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 22.07.2019, 22:13

ДНЗ №5 "Джерельце”

Меню сайту
Категорії розділу
Конспекти занять [7]
Адаптовані програми [2]
Група №11 [0]
Друзі сайту
Управління освіти і науки Славутицької міської ради Київської області
Славутицький міський методичний центр
ДНЗ "ЦРД"
ДНЗ №4 "Марите"
ДНЗ №1 "Калинка"
ДНЗ №6 "Крунк"
ДНЗ №8 "Теремок"
Хмаринка тегів
Адаптовані програми Абетка медичної сестри День здоров'я спортивне свято Випускне свято у ДНЗ Педагогічна рада Ділова гра семінар відкрите заняття батьківські збори свято у ДНЗ атестація Свято Букварика свято тиждень безпеки розвиток Олімпійський тиждень заняття

Каталог статей

Головна » Статті » Конспекти занять

Чарівний світ морських пригод
Заняття для  середнього дошкільного віку

Мета: закріпити та розширити знання про планету Земля та мешканців  підводного світу; вправляти вміння дітей різноманітно рухатися у воді, долати її опір; виконувати статичні вправи; занурюватися у воду з головою, відкривати очі, діставати іграшки з дна басейну; ковзати через кільце; самостійно кататися на кругах; розвивати пам’ять, увагу, спостережливість, фізичні якості; виховувати шанобливе ставлення до води, бажання пізнавати довкілля та бути здоровим.

Попередня робота: знайомство з глобусом - моделі  планети Земля; розглядання ілюстрацій та виставки «Мешканці підводного царства»; вивчення віршів; виготовлення нестандартного обладнання та медалей; розучування різноманітних рухів у воді; ознайомлення на суші з вправами на затримку дихання.

Обладнання: глобус, бінокль, різні іграшки мешканців озер - морів, сачки, відерця по кількості дітей, різноманітні пластмасові рибки та іграшки, які тонуть, 2 обручі на підставці, 4 гімнастичні обручі, надувні круги, медалі, магнітофон, аудіо записи.

Бібліографія:

1. Базова програма розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі» [Текст] / наук. ред. та упоряд. О. Л. Кононко. – К.: Світич, 2008. – 430 с.

2. Осокина Т. И., Тимофеева Е. И., Богина Т. Л. Обучение плаванию в детском саду  [Текст]  / Т. И. Осокина, Е. И. Тимофеева, Т. Л. Богина. -  М.: Просвещение. - 1991. - С. 38-84.

3. Черняев Е. Г., Чепелев В. И. Учите детей плавать  [Текст] / Е. Г. Черянев,

Т. Л. Богина. -  К.: Радянська школа. - 1984. - С.5-29.

4. Шкуратова М. С. Фізична культура в дошкільному навчальному закладі (середня група) [Текст] / М. С. Шкуратова. - Х.: Ранок. - 2010. - С.48-59.

5. Шеремет,  Л. Шукачі скарбів [Текст] / Л. Шеремет //Дошкільне виховання. - 2006. - № 5.- С. 26-28.

6. Марфушина,  О. Плавання змалку [Текст]  О. Марфушина //Палітра педагога. - 2002. - № 1.- С.23-26.

ХІД ЗАНЯТТЯ

Під  грамзапис звуків  шуму  моря, криків  чайок,  діти заходять до басейну, їх зустрічає Веселий Мандрівник із великим глобусом.


Веселий Мандрівник.   Фізкульт, привіт, малята! Сьогодні я хочу запросити вас до подорожі по підводному царству. Давайте спочатку подивимося на глобус: понад дві третини Землі вкриті морями й океанами. Це велетенський незвіданий світ. Скільки його таємниць могло б відкритися, якби ми могли ним вільно помандрувати – хоча б пройтися пішки по дну, як зазвичай ми робимо це суходолом, або попливти як риба…Решта поверхні - це суша, на якій живуть багато різних тварин (слони, тигри і різні птахи), ростуть різноманітні диковинні рослини. Але більше на Землі води – це океани, моря, річки, озера, болота, стави. На болотах і ставах, де вода стояча й мутна, хто живе? (Відповіді дітей: чаплі, жаби, павучки, п’явки, маленькі рибки)

Веселий Мандрівник.  А ми попливемо морями – океанами! Мандрувати зі мною згодні? Відповіді дітей.

Веселий Мандрівник. Ну, що ж, вирушаємо! Попутного вітру і 7 футів під кілем!

1 дитина. Вітерець неспокійний нам приносить, кличе нас у далеч золоту.

2 дитина. Адже всі ми – юнги і матроси - в перший рейс рушаємо на плоту.

Виконується ігрова вправа «Пливемо на плоту». Діти самостійно заходять у чашу басейну, ідуть по дну басейну один за одним зі зміною напрямку, загрібаючи воду руками, за сигналом біжать врозтіч. Дозування – 2-3 хв.

3 дитина. Моряка не спинить темна нічка, знає курс відважний капітан.

4 дитина. І для нас ця чаша невеличка, все одно, що море – океан.

Виконується ігрова вправа  «Коралові рифи». Діти шикуються в шеренгу біля бортика, за сигналом стрибають на двох ногах до протилежного бортика, відштовхуючись руками від поверхні води. Дозування – 1-2 хв.

Веселий Мандрівник.  У морі – океані живуть різні тварини, водорості – вода тут чиста і прозора. У теплих морях на дні на камінцях живуть морські зірки, ховаються краби, під поверхнею води плавають прозорі медузи, пірнають дельфіни.

Виконуються ігрові вправи: «Поплавець», «Медуза», «Зірочка». За сигналом діти виконують статичні вправи. Дозування - 3-4 рази.

Веселий Мандрівник.  А в південному Червоному морі (показує на глобусі) існують тропічні рибки - вони веселі та яскраві.

Виконується ігрова вправа «Спіймай рибку». На поверхні води плавають маленькі пластмасові рибки, кожна дитина тримає в руках сачок або відерце, за сигналом діти ловлять рибок і приносять їх в корзину. Дозування – 4-5 хв.

Веселий Мандрівник. Подивіться уважно в бінокль, ми пливемо до затопленого острова, який усипаний різнокольоровими перлинами. Треба зібрати цінний скарб. Виконується ігрова вправа «Шукачі перлин». На дні чаші лежать різні іграшки, за сигналом діти занурюються у воду, затримують дихання та дістають їх з дна басейну. Дозування – 3-4 хв.

Веселий Мандрівник. Сильна течія утворила у скелях кам’яний грот, спробуємо зануритися в нього. Виконується ігрова вправа: «Кам’яний грот». На дні басейну стоять 2 обручі на підставці, за сигналом діти пірнають в обручі, намагаються проковзати через них. Дозування – 3-4 рази.

Веселий Мандрівник. Подивіться на глобус: на півдні знаходиться Антарктида, найхолодніше місце на планеті Земля. Серед льоду, снігу, айсбергів живуть зовсім інші істоти – це великі товсті тварини: пінгвіни, моржі, морські котики, кити. Але у воді вони дуже спритні, швидкі, ловлять рибу та рачків на їжу.

Діти розглядають малюнки та іграшки тварин.

Веселий Мандрівник.  Зустрічайте гостей! Вони припливли до нас із холодних вод - це моржі – морські велетні.

Під пісню «Моряки» слова та музика Л. Б. Барашкіної хлопчики зі старшої групи виконують музично-плавальну програму: занурення, пірнання, синхронні стрибки, плавання на грудях - спині способом кроль.

Веселий Мандрівник. Дякуємо нашим гостям! До нових зустрічей!

На поверхні води плавають надувні круги.

Веселий Мандрівник.  Малята! Відгадайте загадку: 

У наших водах буква «О» не дає піти на дно. (Рятувальний круг)

Веселий Мандрівник. Вірно! Це рятувальний круг. Ось ми зараз і покатаємося на них.

Виконується ігрова вправа: «Покатайся на крузі». Діти одягають круги та катаються на них. Дозування – 5-6 хв.

Веселий Мандрівник.  Закінчилася наша морська мандрівка. Сьогодні ви отримуєте звання та медаль «Юний моряк». Продовжуйте вчитися плавати, відкривайте для себе багато цікавих речей, готуйтеся до нових мандрівок.

У кінці заняття нагородження дітей медалями звучить  пісня «Ти морячка, я моряк» (автор музики О. Газманов,  слів О. Газманов, В. Сліпак),  діти виходять із басейну.

Категорія: Конспекти занять | Додав: ДНЗ-5 (18.02.2013) | Автор: ПРИМАК ОЛЬГА МИКОЛАЇВНА
Переглядів: 3376 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
1 Яна  

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Форма входу
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ДНЗ №5 "Джерельце" м.Славутича © 2019
Конструктор сайтів - uCoz