Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСереда, 26.02.2020, 10:26

ДНЗ №5 "Джерельце”

Меню сайту
Категорії розділу
Конспекти занять [8]
Адаптовані програми [2]
Група №11 [0]
Друзі сайту
Управління освіти і науки Славутицької міської ради Київської області
Славутицький міський методичний центр
ДНЗ "ЦРД"
ДНЗ №4 "Марите"
ДНЗ №1 "Калинка"
ДНЗ №6 "Крунк"
ДНЗ №8 "Теремок"
Хмаринка тегів
Адаптовані програми Абетка медичної сестри День здоров'я спортивне свято Випускне свято у ДНЗ Педагогічна рада Ділова гра семінар відкрите заняття батьківські збори свято у ДНЗ атестація Свято Букварика свято тиждень безпеки розвиток Олімпійський тиждень заняття

Каталог статей

Головна » Статті » Адаптовані програми

Адаптована програма для дітей старшого дошкільного віку «Все про вишивку»

Укладач: Павленко Валентина Степанівна, вихователь-методист дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 5 «Джерельце»

Пояснювальна записка

Одним з найбільших надбань українського народу є його педагогіка або етнопедагогіка. Завдяки їй передаються і примножуються новими поколіннями здобутки матеріальної та духовної культури народу, утверджується його національна самобутність і самосвідомість. Тому актуальними є сьогодні використання педагогами засобів української етнопедагогіки з метою збереження нації, збагачення духовної єдності поколінь.

З давніх-давен в Україні панував культ  праці, а в народі найвище цінувалася працьовитість. Від покоління до покоління передавався досвід ведення господарства, трудові навички, основи ремесла.

Відхід від культурно-історичних традицій своєї нації, розрив між теорією і практикою, надмірна опіка з боку батьків і усунення дітей від виконання трудових завдань призвели до руйнування традиційних механізмів морально-трудового виховання та любові до праці у підростаючого покоління. Водночас знизились повага до людини-трудівника, бажання працювати і приносити користь.

Одним із повідних напрямків національної Державної програми «Освіта» («Україна ХХІ століття») визначено становлення морального здоров’я, забезпечення пріоритетності розвитку людини, відтворення культури і духовності. Реалізація цих завдань може успішно здійснюватись через використання у освітньо-виховному процесі з дітьми старшого дошкільного віку гурткової роботи народознавчо-художньо-продуктивного змісту «Все про вишивку».

Народні ремесла надзвичайно різноманітні, свідчать про високу духовну культуру українського народу, про споконвічне прагнення до краси, розповідають про багатство рідного краю, традиції місцевого населення. Чудові вишиванки містять у собі могутній ідейно-моральний, художньо-естетичний потенціал. Вони можуть якнайкраще сприяти формуванню моралі, естетичних смаків, трудових навичок у старших дошкільників. Через емоційно-ціннісне сприйняття в дитини з’являється інтерес до історії свого краю, формується чітка орієнтація на трудову діяльність, бажання оволодіти трудовими уміннями та навичками, виховується працьовитість, позитивне ставлення до результатів людської праці. Це дасть змогу певною мірою покращити стан народознавчо-трудового виховання в дошкільних закладах.

Отже, метою даної програми є ознайомлення дітей старшого дошкільного віку з таким народним ремеслом як вишивка, навчання елементарних трудових дій, формування вмінь та навичок, заохочення до рукоділля, розвиток уяви, пам’яті, мислення, творчих здібностей, збагачення чуттєвого досвіду дитини,сприяння формуванню національної свідомості, духовності.

Основні завдання:

викликати інтерес до історії рідного краю, відчуття гордості за талановитих людей, які жили і живуть на нашій землі;

ознайомити з таким народним ремеслом як вишивка;

формувати здатність до естетичного сприйняття вишивки; виникнення бажання навчитись виготовляти такі вироби;

вироблення постійного бажання працювати, робити щось корисне, сприйняття праці як радісного, прекрасного процесу;

розкрити красу українських вишивок, багатство кольорів, орнаментів;

збагатити знання про цей давній вид народного декоративно-ужиткового мистецтва; познайомити дітей зі звичаями і обрядами, пов’язаними з вишиванками;

навчити елементарних вишивальних умінь «хрестиком»;

виховувати моральні якості необхідні майбутньому школяру: самостійність, цілеспрямованість, відповідальність за доручену справу, наполегливість, доброзичливість, працьовитість, культуру та естетику праці, поважне ставлення до витворів людських рук до результатів своєї праці, вміння долати труднощі.

Повний текст програми ви зможете замовити у автора.

Контактна інформація: e-mail: dnz_5@mail.ru

07101, м. Славутич, Київська область, Київський квартал, б. 15,

дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 5 «Джерельце»

WEB-сайт: http:// slavdnz5.at.ua/

Категорія: Адаптовані програми | Додав: ДНЗ-5 (26.02.2013) | Автор: Павленко Валентина Степанівна
Переглядів: 646 | Теги: Адаптовані програми | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ДНЗ №5 "Джерельце" м.Славутича © 2020
Конструктор сайтів - uCoz